‚WOLNOŚĆ TOMKU W SWOIM DOMKU’?

Zrzut ekranu z 2016-01-27 18:51:19

 

Objawienie 11:18

„Bóg doprowadzi do ruiny tych, którzy rujnują ziemię”

Kiedyś opowiedziano mi historię tej treści. Dwóch sąsiadów dzieliło jedną stodołę. Kiedy się pokłócili jeden podpalił połowę stodoły sąsiada i przy okazji spalił swoją. Sytuacja światowa wygląda podobnie. Żyjemy na jednej planecie, ale bogate kraje wykorzystują ubogie w celu zdobywania taniej siły roboczej i różnych zasobów, lub przeprowadzają na swoim terenie próby z bronią jądrową szkodząc mieszkańcom innych miejsc na ziemi. Gdy w tamtym roku byłem w Wielkiej Brytanii pracowałem przy demontażu elektrowni, której części były ładowane w kontenery i wysyłanie do Turcji. Anglicy obok budowali już nową elektrownię, ich zdaniem bardziej ekonomiczną i ekologiczną. Co z tego, że zatruwającą elektrownię wysłano do innego kraju skoro żyjemy na tej samej planecie i w prędzej czy później Anglicy odczują skutki zatruwania środowiska przez nią?

Przemysłowcy z USA za opłacalne ceny kupują żywność pochodzącą z upraw i wołowinę od ubogich chłopów z Brazylii. Ci jednak, aby ją produkować ą wypalić znaczne połacie lasu deszczowego pod uprawy, a kiedy obfite deszcze szybko wymyją glebę, to zaczynają tam wypasać bydło. Ten proceder cyklicznie się powtarza, ponieważ ziemia przeznaczona na wypas szybko staje się bezużyteczna. Więc chłopi, żeby zarobić na przetrwanie wycinają dalsze połacie dżungli i w efekcie niszczy się rocznie w ten sposób obszar wielkości. W roku 2012 obrońcy przyrody alarmowali, ze w ciągu 10 lat w ten sposób zniszczono 240 tys. km kw. amazońskiego lasu deszczowego, to jest tyle, co obszar Wielkiej Brytanii:

http://www.polskieradio.pl/13/3/Artykul/738300,Zniszczono-obszar-Amazonii-wielkosci-W-Brytanii

wycinka-lasow-20100520

Lasy deszczowe, a w tym amazoński, stanowią bardzo ważne elementy w ziemskim ekosystemie. Niszczenie ich można przyrównać do stopniowego wyniszczania własnych płuc. Jak więc widzimy korzyści doraźne i podyktowana chciwością krótkowzroczność przysłania rządzącym tym światem ludziom zdrowy rozsądek, co kolejny raz dowodzi, że ‚nie do ziemskiego człowieka należy jego droga, gdy idzie(Jeremiasza 10:23) i że ‚człowiek panuje nad drugim człowiekiem ku jego nieszczęściu(Kaznodziei 8:9).

Źródło:

‚WOLNOŚĆ TOMKU W SWOIM DOMKU’?
(http://wiersze.juniora.pl/fredro/fredro_p01.html)

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s